FaceBook  Twitter  
FaceBook  Twitter  

Evaluare utilizator: 0 / 5

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Sesiunea specială 2017, Evaluare Națională cls. a VIII a - Calendar , Subiecte

13 iunie 2017  - Limba și Literatura Română

14 iunie 2017 - Matematică

15 iunie - Limba și Literatura Maternă

Subiect Evaluare Națională la Matematică - Sesiunea Specială 8 iunie 2016 (click)

SUBIECTELE DE EVALUARE NAȚIONALĂ , SESIUNEA SPECIALĂ 2017, VOR APĂREA PE WWW.MATEINFO.RO ÎN ZIUA EXAMENULUI !

 

 

FaceBook  Twitter  

Evaluare utilizator: 0 / 5

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

CALENDARUL OLIMPIADELOR NAȚIONALE  2017

 

 

CALENDARUL CONCURSURILOR JUDEȚENE  2017

 

olm

FaceBook  Twitter  

Evaluare utilizator: 0 / 5

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

 

LISTA OLIMPICILOR INTERNAŢIONALI, ÎNVĂŢĂMÂNT PREUNIVERSITAR, 2016

olimpiada mate

 

  Nr. Nume și prenumele Distincția Olimpiada la care a participat Clasa Școala/ localitatea Judeţul
  crt elevului premiat obținută
         
  1. ZAHARESCU ANA II Olimpiada Internațională a XI Colegiul Național „Horia Cloşca si Alba
  Elenismului Crişan”, Alba-Iulia
           
  2.     Olimpiada Internaţională de   Colegiul Național „Horea, Cloșca și  
  ROSCA MALINA MENŢIUNE Astronomie şi Astrofizică XI Crișan”, Alba Iulia Alba
   
  3. BOLDIS MARC-MIHNEA BRONZ GIMNAZIADA 2016 Judo XII Liceul Teoretic „Jozef Gregor Arad
  Tajovsky”, Nădlac
             
        GIMNAZIADA 2016      
  4. MORAR FRANCESCA AUR Gimnastica Aerobica X Liceul cu Program Sportiv, Arad Arad
        Probă cumulată      
        GIMNAZIADA 2016      
  5. MORAR FRANCESCA MENȚIUNE Gimnastica Aerobica X Liceul cu Program Sportiv, Arad Arad
        Perechi      
        GIMNAZIADA 2016      
  6. MORAR FRANCESCA AUR Gimnastica Aerobica X Liceul cu Program Sportiv, Arad Arad
        Trio      
  7. ONCESCU COSTIN ANDREI ARGINT Olimpiada Internațională de X Colegiul Național „Dinicu Argeș
  Informatică Golescu”, Câmpulung Muscel
           
  8. ONCESCU COSTIN ANDREI AUR Olimpiada Balcanică de X Colegiul Național „Dinicu Argeș
  Informatică Golescu”, Câmpulung Muscel
           
  9. ONCESCU COSTIN ANDREI AUR Olimpiada Pluridisciplinară X Colegiul Național „Dinicu Argeș
  Tuymaada (informatică) Golescu”, Câmpulung Muscel
           
  10. ONCESCU COSTIN-   Turneul Internațional de   Colegiul National "Dinicu Golescu",  
  ANDREI AUR Informatică X Câmpulung Muscel Argeș
   
  11. OJOG NICU SAMUEL AUR GIMNAZIADA 2016 Lupte X Liceul cu Program Sportiv, Bacau Bacau
  Greco-Romane
             
  12. DĂRĂUȚĂ RALUCA BRONZ Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Gheorghe Bacău
  Chimie „D.I. Mendeleev” Vrânceanu”, Bacău
           
  13. PLOTOGEA LAURA DIANA I Olimpiada Internaţională de XII Colegiul Național „Gheorghe Bacău
  Limba Latină, Venosa Vrânceanu”, Bacău
           
  14. RADU ŞTEFANA MENȚIUNE Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Gheorghe Bacău

 

                                                     

1

      Limba Latina Certamen   Vrănceanu”, Bacău    
      Ciceronianum, Arpinas        
15.     Olimpiada Internaţională de   Colegiul Național “Gheorghe    
BELCIU MIRUNA IOANA ARGINT Ştiinţe pentru Juniori X Vrânceanu”, Bacău Bacău  
   
      Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Ady Endre”,    
16. ÁRVA NORBERT ÁKOS I pentru Gimnaziile Maghiare VII Bihor  
Oradea  
      din Europa      
             
      Olimpiada de Matematică   Liceul Tehnologic Nr.1, Suplacu de    
17. BEDE ÁKOS- MÁTÉ III pentru Gimnaziile Maghiare VII Bihor  
Barcău  
      din Europa      
             
18. BRAIA IULIA II Olimpiada Internaţională de VIII Colegiul Național „Octavian Bihor  
Lectură Goga”, Marghita  
           
      Olimpiada Internaţională de   Școala Gimnazială „Puiu Sever”,    
19. CORDOVAN BENIAMIN MENȚIUNE Limbă şi Creaţie Literară VIII Bihor  
Ineu  
      Rromani      
             
      Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Ady Endre”,    
20. DIVIN JUDIT III pentru Gimnaziile Maghiare VII Bihor  
Oradea  
      din Europa      
             
      Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Ady Endre”,    
21. DIVIN PÉTER III pentru Liceele Maghiare din XI Bihor  
Oradea  
      Europa      
             
22. GROZA TEODORA ARGINT Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Mihai Bihor  
Filosofie Eminescu”, Oradea  
           
23. NAKAJIMA TAMIO-VESA ARGINT Olimpiada Balcanică de XI Liceul Vocațional Pedagogic Bihor  
Informatică „Nicolae Bolcaș”, Beiuș  
           
      Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic „Ady Endre”,    
24. RÁZMÁN BOTOND MENȚIUNE Limbă, Literatură și Cultură V Bihor  
Oradea  
      Maghiară      
             
25.     Olimpiada Internaţională de   Colegiul Naţional „Liviu Bistriţa  
PETRUŞCA SERGIU AUR Ştiinţe pentru Juniori X Rebreanu”, Bistrița Năsăud  
   
  COBZARIU ROXANA   Olimpiada Internaţională de   Colegiul Național „M. Eminescu'',    
26. I Limbă şi Creaţie Literară X Botoșani  
ŞTEFANIA Botoşani  
    Rromani      
             
  GOLOGAN ALISA   Olimpiada Internaţională de   Liceul „Demostene Botez”,    
27. MENȚIUNE Limbă şi Creaţie Literară XII Botoșani  
FLORENTINA Trușești  
    Rromani      
             
            2
    HALICI OCTAVIAN -   Olimpiada Internațională de      
  28. III Limba Franceză, Proba orală X Liceul ‘ «Regina Maria, Dorohoi Botoșani
  EUSEBIU
      pe echipe        
               
    HALICI OCTAVIAN -   Olimpiada Internațională de      
  29. I Limba Franceză, nivel B1, X Liceul ‘ «Regina Maria, Dorohoi Botoșani
  EUSEBIU
      Proba scrisa individuală      
             
    COCORAŞ LOREDANA   Olimpiada Internaţională de      
  30. II Limbă şi Creaţie Literară XI Colegiul Național „Unirea”, Braşov Brașov
  ANDREEA
      Rromani        
               
        Olimpiada Internaţională de      
  31. DIMA ANDRA BEATRICE MENȚIUNE Limbă şi Creaţie Literară VII Școala Gimnazială Ormeniș Brașov
        Rromani        
    KULCSAR ROZALIA   Olimpiada Internaţională de   Liceul Teoretic „Mihail Săulescu”,  
  32. II Limbă şi Creaţie Literară XI Brașov
  MAGDALENA Predeal
      Rromani      
               
  33. ANDREI RADU AUR Olimpiada Internațională de XI Colegiul Național „Nicolae Brăila
  Astronomie   Bălcescu”, Brăila
             
  34.     Olimpiada Internaţională de   Colegiul Național „Nicolae  
  ANDREI RADU BRONZ Astronomie şi Astrofizică 11 Bălcescu”, Brăila Brăila
   
  35. ELEFTHERAKI DESPOINA III Olimpiada Internațională a VIII Școala Gimnazială „Mihu Brăila
  Elenismului   Dragomir”, Brăila
             
  36. TATOMIR ALEX BRONZ Olimpiada de Informatică a X Colegiul Național „Nicolae Brăila
  Europei Centrale Bălcescu”, Brăila
           
    TIUȚIU STELUTA   Olimpiada Internaţională de   Liceul Pedagogic „D.P.  
  37. I Limbă şi Creaţie Literară IX Brăila
  COSTELIA Perpessicius”, Brăila
      Rromani      
               
    CRACIUNESCU SABINA   GIMNAZIADA 2016   Liceul cu Program Sportiv „Mircea  
  38. BRONZ Gimnastica Aerobica XI Bucuresti
  NICOLA Eliade”, Bucuresti
      Perechi      
               
    CRACIUNESCU SABINA   GIMNAZIADA 2016   Liceul cu Program Sportiv „Mircea  
  39. MENȚIUNE Gimnastica Aerobica XI Bucuresti
  NICOLA Eliade”, Bucuresti
      Trio      
               
  40. CUCU MĂDĂLINA AUR GIMNAZIADA 2016 Gimnastica XI Liceul cu Program Sportiv „Mircea Bucuresti
  TEODORA CARMEN Aerobica   Eliade”, Bucuresti
           
  41. CUCU MĂDĂLINA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica XI Liceul cu Program Sportiv „Mircea Bucuresti
  TEODORA CARMEN Aerobica   Eliade”, Bucuresti
           

3

  42. CUCU MĂDĂLINA AUR GIMNAZIADA 2016 Gimnastica XI Liceul cu Program Sportiv „Mircea Bucuresti
  TEODORA CARMEN Aerobica Probă cumulată Eliade”, Bucuresti
         
  43. DINCA ANDREEAS- BRONZ GIMNAZIADA 2016 Natatie XII Colegiul National „Emil Racovita”, Bucuresti
  BOGDAN Bucuresti
           
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”,  
  44. DINCA SANDRA CRISTINA AUR Gimnastica Aerobica X Bucuresti
  Bucuresti
        Probă cumulată    
             
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”,  
  45. DINCA SANDRA CRISTINA AUR Gimnastica Aerobica X Bucuresti
  Bucuresti
        Trio    
             
    DUMITRASCU-   GIMNAZIADA 2016   Liceul Teoretic Bilingv „Miguel  
  46. MINCULESCU ISABELA AUR Gimnastica Aerobica XI Bucuresti
  Cervantes”, Bucuresti
    IOANA   Probă cumulată    
           
    DUMITRASCU-   GIMNAZIADA 2016   Liceul Teoretic Bilingv „Miguel  
  47. MINCULESCU ISABELA MENȚIUNE Gimnastica Aerobica XI Bucuresti
  Cervantes”, Bucuresti
    IOANA   Trio    
           
    DUMITRASCU-   GIMNAZIADA 2016   Liceul Teoretic Bilingv „Miguel  
  48. MINCULESCU ISABELA AUR Gimnastica Aerobica XI Bucuresti
  Cervantes”, Bucuresti
    IOANA   Grup    
           
  49. MARINESCU CAMILA MENȚIUNE GIMNAZIADA 2016 Judo XI Colegiul Economic „Virgil Bucuresti
  SUNITA Madgearu, Bucuresti
           
  50. MOROSANU ILINCA SILVIA BRONZ GIMNAZIADA 2016 Judo XI Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”, Bucuresti
  Bucuresti
             
  51. PATURCA VLAD BRONZ GIMNAZIADA 2016 Natatie XI Colegiul National „Emil Racovita”, Bucuresti
  Bucuresti
             
  52. ABU-SHANAB AMINA BRONZ Olimpiada Balcanică de VII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Juniori Informatică, București
           
  53. AKYOL HÜMEYRA BRONZ Olimpiada Internațională de VII Internațional School of Bucharest București
  Limba Turcă
             
  54. ANDREI COSMIN BRONZ Olimpiada Internațională de X Liceul Teoretic Internațional de București
  Astronomie Informatică, București
           
  55.     Olimpiada Internaţională de   Liceul Teoretic International de  
  ANDREI COSMIN BRONZ Astronomie şi Astrofizică X Informatica Bucuresti
   
  56. ANDRONACHE TEODOR- ARGINT Olimpiada Internațională de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  ANDREI Matematică Informatică, București
         

4

  57. ANDRONACHE TEODOR- AUR Olimpiada Balcanică de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  ANDREI Matematică pentru Seniori Informatică, București
         
  58. ARTIOM RADU ARGINT Olimpiada Internațională de XI Liceul Teoretic „Jean Monnet”, București
  Geografie București  
             
        Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic “Ion Barbu “,  
  59. BĂDOIU SILVIA-ELENA III Limba Franceză, nivel B1, X București
  București  
        Proba scrisă individuală      
               
        Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic “Ion Barbu “,  
  60. BĂDOIU SILVIA-ELENA I Limba Franceză, Proba orală X București
  București  
        pe echipe      
               
  61. BONCIOCAT CIPRIAN- ARGINT Olimpiada Internațională de X Colegiul Național de Informatica București
  MIRCEA Matematică „Tudor Vianu”, București
         
  62. BONCIOCAT CIPRIAN- AUR Olimpiada Balcanică de X Colegiul Național de Informatica București
  MIRCEA Matematică pentru Seniori „Tudor Vianu”, București
         
  63. BUICĂ DĂNUȚ GABRIEL BRONZ Olimpiada de Fizică a Ţărilor XI Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
        Olimpiada Internațională de        
  64. CĂLIN DARIA-MARIA I Limba Franceză, nivel B2, XI Școala Centrală, București/ București
        Proba scrisă individuală        
                 
        Olimpiada Internațională de   Colegiul Național „Mihai  
  65. FLOREA ANDREEA I Limba Franceză, Proba orală X București
  Eminescu”, București
        pe ecchipă    
               
  66. CHIRIȚĂ DENIS AUR Olimpiada Balcanică de VIII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Juniori Informatică, București
           
  67. CHIROIU DOINA ARGINT Olimpiada Europeană de X Colegiul Național de Informatica București
  Matematică pentru Fete „Tudor Vianu”, București
           
  68. COBZARU RALUCA-IOANA ARGINT Olimpiada Europeană de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Fete Informatică, București
           
  69. COBZARU RALUCA-IOANA BRONZ Olimpiada Balcanică de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Seniori Informatică, București
           
  70. CONSTANTIN-BULIGA ARGINT Olimpiada de Informatică a X Colegiul Național de Informatica București
  ȘTEFAN Europei Centrale „Tudor Vianu”, București
         
  71. CONSTANTINESCU ARGINT Olimpiada Internațională de XI Liceul Teoretic Internațional de București
  ANDREI COSTIN Informatică Informatică, București
         

5

  72. CONSTANTINESCU AUR Olimpiada Balcanică de XI Liceul Teoretic Internațional de București
  ANDREI COSTIN Informatică Informatică, București
         
  73. CONSTANTINESCU   Turneul Internațional de   Liceul Teoretic International de  
  ANDREI-COSTIN AUR Informatică XI Informatică Bucureşti
   
  74. COTRUȚ PETRU ARGINT Olimpiada Internațională de X Liceul Teoretic Internațional de București
  Științe a Uniunii Europene Informatică, București
           
  75. COTRUȚ PETRU ARGINT Olimpiada Pluridisciplinară X Liceul Teoretic Internațional de București
  Tuymaada (fizică) Informatică, București
           
  76. CREȚU TUDOR COSTEL ARGINT Olimpiada Internaţională de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  Fizică Informatică, București
           
  77. CREȚU TUDOR COSTEL AUR Olimpiada de Fizică a Ţărilor XII Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
  78. CUTURELA LENCA IARINA ARGINT Olimpiada Europeană de IX Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Fete Informatică, București
           
  79. CUTURELA LENCA IARINA AUR Olimpiada Pluridisciplinară IX Liceul Teoretic Internațional de București
  Tuymaada (matematică) Informatică, București
           
  80.     Turneul Internațional de      
  COMAN ANDREI ARGINT Informatică VIII C. N. de Informatică "Tudor Vianu" Bucureşti
   
  81. DIMA ALEXANDRA ARGINT Olimpiada Internațională de XI Liceul Teoretic Internațional de București
  Chimie Informatică, București
           
  82. DIMA ANDREEA BRONZ Olimpiada Europeană de X Colegiul Național de Informatica București
  Matematică pentru Fete „Tudor Vianu”, București
           
  83. DIMA CLARA MARIA ARGINT Olimpiada Europeană de IX Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Fete Informatică, București
           
  84. DIMA ILEANA BRONZ Olimpiada Balcanică de VIII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Juniori Informatică, București
           
  85. DONCIU MIRCEA BRONZ Olimpiada Balcanică de VII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Juniori Informatică, București
           
  86. DRĂGULESCU ANCA BRONZ Olimpiada de Fizică a Ţărilor XI Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
  87. DRĂGULESCU ANCA BRONZ Olimpiada Pluridisciplinară XI Liceul Teoretic Internațional de București
  Tuymaada (fizică) Informatică, București
           
  88. DRĂGULESCU ANCA ARGINT Olimpiada Internațională de XI Liceul Teoretic Internațional de București
  Astronomie Informatică, București
           
  89. DRAGULESCU ANCA AUR Olimpiada Internaţională de XI Liceul Teoretic International de Bucuresti

6

        Astronomie şi Astrofizică   Informatica  
  90. EFTIME ANDREI-HORAŢIU AUR Olimpiada Internațională de XI Liceul Teoretic Internațional de București
  Astronomie Informatică, București
           
  91. ENICEICU DAN ȘTEFAN AUR Olimpiada de Fizică a Ţărilor XII Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
  92. ENICEICU DAN ȘTEFAN AUR Olimpiada Internaţională de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  Fizică Informatică, București
           
  93. FLORESCU CELLA ARGINT Olimpiada balcanică de VIII Colegiul Naţional de Informatică Bucureşti
  informatică pentru juniori "Tudor Vianu", Bucureşti
           
  94. GEORGESCU LAURA MENȚIUNE Olimpiada Pluridisciplinară IX Liceul Teoretic Internațional de București
  IOANA Tuymaada (informatică) Informatică, București
         
  95. GHIGHECI ANDREI ARGINT Olimpiada Pluridisciplinară IX Liceul Teoretic Internațional de București
  Tuymaada (matematică) Informatică, București
           
  96. HAMOD OMAR AUR Olimpiada Balcanică de X Colegiul Național „Mihai Viteazul”, București
  Geografie București
           
  97.     Olimpiada Internaţională de   Colegiul Naţional de Informatică  
  HĂRŞAN OVIDIU RĂZVAN ARGINT Ştiinţe pentru Juniori X „Tudor Vianu” Bucureşti
   
  98.     Olimpiada Internaţională de      
  RADU DARIA IOANA ARGINT Ştiinţe pentru Juniori X Colegiul Naţional „Mihai Viteazul" Bucureşti
   
  99. ILIESCU ANDREI AUR Olimpiada Internațională de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  ABSOLUT Chimie „D.I. Mendeleev” Informatică, București
         
  100. ILIESCU ANDREI AUR Olimpiada Internațională de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  ABSOLUT Chimie Informatică, București
         
  101. IONESCU IOANA DENISA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de VII Școala Gimnazială nr. 156 , București
  Lectură București
           
  102. IORDACHE DRAGOȘ II Olimpiada Internaţională de XII Colegiul Național „Sfântul Sava”, București
  Limba Latină, Venosa București
           
  103. LEONESCU ANAMARIA ARGINT Olimpiada Pluridisciplinară XI Colegiul Național „Sfântul Sava”, București
  Tuymaada (chimie) București
           
        Olimpiada Internatională de   Colegiul Economic „Virgil  
  104. LISNIC MARIA MENȚIUNE XI Madgearu” București
  Limba Rusă
             
               
  105. MARIAN DARIUS AUR Olimpiada de Informatică a XI Liceul Teoretic Internațional de București
  Europei Centrale Informatică, București
           
  106. MUNTEAN RADU- BRONZ Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național de Informatica București

7

    ALEXANDRU   Informatică   „Tudor Vianu”, București  
  107. MUNTEAN RADU- BRONZ Olimpiada de Informatică a XII Colegiul Național de Informatica București
    ALEXANDRU   Europei Centrale   „Tudor Vianu”, București  
  108. NICOLAE IOAN-ANDREI ARGINT Olimpiada Balcanică de IX Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Juniori Informatică, București
           
  109. PASCADI ALEXANDRU BRONZ Olimpiada Balcanică de XI Colegiul Național de Informatica București
  Matematică pentru Seniori „Tudor Vianu”, București
           
  110. PASCADI ALEXANDRU ARGINT Olimpiada Internațională de XI Colegiul Național de Informatica București
  Matematică „Tudor Vianu”, București
           
  111. PETRESCU ALEXANDRU ARGINT Olimpiada Pluridisciplinară IX Colegiul Național de Informatica București
  Tuymaada (informatică) „Tudor Vianu”, București
           
  112. PICU GEORGE ADRIAN AUR Olimpiada Balcanică de VIII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Juniori Informatică, București
           
  113. PISAU ALEXANDRU ARGINT Olimpiada Internațională de IX Liceul Teoretic Internațional de București
    ANDREI HAGI   Limba Turcă   Informatică, București  
  114. PLOPEANU TUDOR ARGINT Olimpiada Balcanică de X Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Seniori Informatică, București
           
  115. PLOPEANU TUDOR BRONZ Olimpiada Internațională de X Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică Informatică, București
           
  116. POPA OVIDIU MIHAI BRONZ Olimpiada de Fizică a Ţărilor XII Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
  117. RADU ANA MARIA BRONZ Olimpiada Europeană de X Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Fete Informatică, București
           
  118. RADU RĂZVAN-OCTAVIAN BRONZ Olimpiada de Fizică a Ţărilor XI Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
  119. RADU RĂZVAN-OCTAVIAN AUR Olimpiada Internaţională de XI Liceul Teoretic Internațional de București
  Fizică Informatică, București
           
  120. RĂDUC ANDREI CĂTĂLIN ARGINT Olimpiada de Fizică a Ţărilor XII Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
  121. RĂDUC ANDREI CĂTĂLIN ARGINT Olimpiada Internaţională de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  Fizică Informatică, București
           
  122. RĂVEANU ROBERT IULIAN ARGINT Olimpiada de Fizică a Ţărilor XII Liceul Teoretic Internațional de București
  din Asia Informatică, București
           
  123. RĂVEANU ROBERT IULIAN ARGINT Olimpiada Internaţională de XII Liceul Teoretic Internațional de București
  Fizică Informatică, București
           

8

  124. ROȘU ROBERT BRONZ GIMNAZIADA 2016 Karate XII Liceul Teoretic „Nichita București
  Stănescu”, București
             
  125. SPERLEA DIANA MARIA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de X Colegiul Național „Gh. Lazăr”, București
  Lectură București
           
  126. ŞERBAN MATEI DENISA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de VIII Școala Gimnazială nr. 194, București
  Lectură București
           
  127. ŞIMON SEBASTIAN MIHAI ARGINT Olimpiada Balcanică de VII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Juniori Informatică, București
           
  128. TEODORESCU DANA BRONZ GIMNAZIADA 2016 Karate XII Colegiul Național de Informatică București
  MARIA „Tudor Vianu”, București
  129. TEODORESCU IOANA ARGINT Olimpiada Europeană de XI Liceul Teoretic Internațional de București
  ALEXANDRA Matematică pentru Fete Informatică, București
  130. TIMOFTE ALEXANDRA ARGINT Olimpiada Balcanică de VIII Colegiul Național de Informatica București
  Matematică pentru Juniori „Tudor Vianu”, București
           
  131. TRAN BACH NGUEN ARGINT Olimpiada Balcanică de VII Liceul Teoretic Internațional de București
  Matematică pentru Seniori Informatică, București
           
  132. UNGUREANU DANIEL BRONZ Olimpiada Pluridisciplinară X Liceul Teoretic Internațional de București
  CRISTIAN Tuymaada (chimie) Informatică, București
  133. VESCU VICTOR ARGINT Olimpiada Balcanică de X Complexul Educațional „Lauder București
  Geografie Reut”, București
           
  134. ZAREA ANA MARIA AUR Olimpiada Internațională de VI Liceul Teoretic Internațional de București
  Limba Turcă Informatică, București
           
  135. ZOICAN MIHNEA DANIEL ARGINT Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Sfântul Sava”, București
  Chimie „D.I.Mendeleev” București
           
  136. BANU SORINA GABRIELA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de XI Colegiul Național „B.P. Haşdeu”, Buzău
  Lectură Buzău
           
    LUPU ROSALINDA ANA   Olimpiada Internaţională de   Școala Gimnazială „M.  
  137. III Limbă şi Creaţie Literară VIII Buzău
  MARIA Kogălniceanu”, Buzău
        Rromani      
  138. OPREA DIANA-GABRIELA BRONZ Olimpiada Internațională X Colegiul Național „B.P. Haşdeu”, Buzău
  Științele Pământului Buzău
           
  139. TUŢĂ ALEXANDRA IOANA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de XI Colegiul Național „Barbu Ştirbei”, Călărași
  Lectură Călăraşi
           
  140. TUȚĂ ALEXANDRA- II Olimpiada Internațională de XI Colegiul Național „Barbu Ştirbei”, Călărași
    IOANA   Limba Franceză, Proba orală   Călăraşi  

9

        pe ecchipă      
        Olimpiada Internațională de   Liceul Unitarian „János  
  141. AMBARUS-EGYED ÁGNES MENȚIUNE Limbă, Literatură și Cultură VIII Cluj
  Zsigmond”, Cluj-Napoca
        Maghiară    
             
        Olimpiada de Matematică   Liceul Unitarian „János  
  142. AMBARUS-EGYED ÁGNES II pentru Gimnaziile Maghiare VIII Cluj
  Zsigmond”, Cluj-Napoca
        din Europa    
             
        Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic „Apáczai Csere  
  143. BALÁZS HANNA IMOLA I Limbă, Literatură și Cultură V Cluj
  János”, Cluj-Napoca
        Maghiară    
             
  144. CENGHER ALEXANDRA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de XI Liceul Teoretic „Nicolae Cluj
  Lectură Bălcescu”, Cluj-Napoca
           
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Báthory István”,  
  145. FAZAKAS BORBÁLA I pentru Liceele Maghiare din IX Cluj
  Cluj-Napoca
        Europa    
             
        Olimpiada de Matematică      
  146. FERENCZ PÉTER II pentru Gimnaziile Maghiare V Școala Gimnazială Unguraș Cluj
        din Europa      
        Olimpiada Internațională de   Liceul Unitarian „János  
  147. FINTA KLÁRA ENIKŐ I Limbă, Literatură și Cultură X Cluj
  Zsigmond”, Cluj-Napoca
        Maghiară    
             
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Báthory István”,  
  148. FÜSTÖS ÁGNES MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din XII Cluj
  Cluj-Napoca
        Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Liceul Unitarian „János  
  149. GARFIELD ADRIENNE II pentru Liceele Maghiare din IX Cluj
  Zsigmond”, Cluj-Napoca
        Europa    
             
  150. IACOB IULIA DARIA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de X Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”, Cluj
  Lectură Cluj-Napoca
           
        Olimpiada de Matematică   Liceul Unitarian „János  
  151. JUHÁSZ ÁKOS MENȚIUNE pentru Gimnaziile Maghiare V Cluj
  Zsigmond”, Cluj-Napoca
        din Europa    
             
  152. NECHITA SEBASTIAN BRONZ Olimpiada de Informatică a XII Liceul de Informatica „Tiberiu Cluj
  Europei Centrale Popoviciu”, Cluj-Napoca
           
  153. PULBERE DÁVID MENȚIUNE Olimpiada de Matematică VIII Liceul Teoretic „Báthory István”, Cluj
  pentru Gimnaziile Maghiare Cluj-Napoca
           

10

        din Europa        
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Báthory István”,  
  154. SZŐCS ORSOLYA-RENÁTA MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din X Cluj
  Cluj-Napoca  
        Europa      
               
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National „Mihai  
  155. GORGOVAN IOANA AUR Gimnastica Aerobica XI Constanta
  Eminescu”, Constanta
        Probă cumulată    
               
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National „Mihai  
  156. GORGOVAN IOANA MENȚIUNE Gimnastica Aerobica XI Constanta
  Eminescu”, Constanta
        Trio    
               
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National „Mihai  
  157. GORGOVAN IOANA AUR Gimnastica Aerobica XI Constanta
  Eminescu”, Constanta
        Grup    
               
  158. HUSTEA STEFAN COSTIN AUR GIMNAZIADA 2016 Gimnastica XI Colegiul National „Mihai Constanta
  Aerobica Individual masculin Eminescu”, Constanta
           
  159. HUSTEA STEFAN COSTIN BRONZ GIMNAZIADA 2016 Gimnastica XI Colegiul National „Mihai Constanta
  Aerobica Probă cumulată Eminescu”, Constanta
           
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National „Mircea cel  
  160. JINGA MARIA LORENA AUR Gimnastica Aerobica X Constanta
  Batran”, Constanta
        Probă cumulată    
               
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National „Mircea cel  
  161. JINGA MARIA LORENA AUR Gimnastica Aerobica X Constanta
  Batran”, Constanta
        Grup    
               
  162. TITA FLORIN ARGINT GIMNAZIADA 2016 Lupte X Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Constanta
  Greco-Romane Costin”, Constanta
           
    ZAMAN ANDRADA   GIMNAZIADA 2016   Liceul Teoretic „Traian”,  
  163. AUR Gimnastica Aerobica XI Constanta
  MIHAELA Constanta  
        Probă cumulată        
    ZAMAN ANDRADA   GIMNAZIADA 2016   Liceul Teoretic „Traian”,  
  164. AUR Gimnastica Aerobica XI Constanta
  MIHAELA Constanta  
        Trio        
    ZAMAN ANDRADA   GIMNAZIADA 2016   Liceul Teoretic „Traian”,  
  165. AUR Gimnastica Aerobica XI Constanta
  MIHAELA Constanta  
        Grup        
  166. CALILA HAKAN ARGINT Olimpiada Internațională X Colegiul Național „Mircea cel Constanța
  Științele Pământului Bătrân”, Constanța
           

11

167. HAIDU-GEREA PAUL AUR Olimpiada Internațională de XI Colegiul Național „Mircea cel Constanța  
Chimie „D.I. Mendeleev” Bătrân”, Constanța  
           
168. HAIDU-GEREA PAUL AUR Olimpiada Internațională de XI Colegiul Național „Mircea cel Constanța  
Chimie Bătrân”, Constanța  
           
169. MEMIȘ EDIS ARGINT Olimpiada Balcanică de VIII Liceul Teoretic „Traian”, Constanța  
Matematică pentru Seniori Constanța  
           
170. OLARU ROBERT AUR Olimpiada Internațională de IX Liceul Internațional de Constanța  
Limba Turcă Informatică, Constanța  
           
171. PĂŞCĂLĂU ROBERT AUR Olimpiada Internațională de IX Colegiul Naţional „Mircea cel Constanţa  
GABRIEL Astronomie Bîtrân”, Constanţa  
172. URSU RĂZVAN MIHAI ARGINT Olimpiada Internațională de X Colegiul Național „Mircea cel Constanța  
Științe a Uniunii Europene Bătrân”, Constanța  
           
      Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Mikes Kelemen”,    
173. BERECZKI ANNA II pentru Gimnaziile Maghiare V Covasna  
Sfântu Gheorghe  
      din Europa      
             
      Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic „Nagy Mózes”,    
174. DOBRI ANITA II Limbă, Literatură și Cultură X Covasna  
Târgu Secuiesc  
      Maghiară      
             
      Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic „Székely Mikó”,    
175. KÁDÁR FRUZSINA I Limbă, Literatură și Cultură VIII Covasna  
Sfântu Gheorghe  
      Maghiară      
             
      Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Székely Mikó”,    
176. KOTRÓ KOSZTÁNDI ANNA II pentru Gimnaziile Maghiare VII Covasna  
Sfântu Gheorghe  
      din Europa      
             
      Olimpiada de Matematică   Școala Gimnazială „Gaál Mózes”,    
177. KOVÁCS ÁLMOS I pentru Gimnaziile Maghiare VI Covasna  
Baraolt  
      din Europa      
             
      Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic „Székely Mikó”,    
178. KOZSOKÁR HANNA III Limbă, Literatură și Cultură IX Covasna  
Sfântu Gheorghe  
      Maghiară      
             
  LACZKÓ CSONGOR-   Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Székely Mikó”,    
179. II pentru Gimnaziile Maghiare VII Covasna  
LÓRÁND Sfântu Gheorghe  
      din Europa        
      Olimpiada Internațională de   Școala Gimnazială „Molnár    
180. LÁSZLÓ VIOLA III Limbă, Literatură și Cultură V Covasna  
Józsiás”, Târgu Secuiesc  
      Maghiară      
             
            12
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Székely Mikó”,  
  181. MEDGYESI ATTILA MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din XI Covasna
  Sfântu Gheorghe
        Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Székely Mikó”,  
  182. MIKLÓS CSENGE I pentru Gimnaziile Maghiare VIII Covasna
  Sfântu Gheorghe
        din Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Székely Mikó”,  
  183. ROTH APOR II pentru Gimnaziile Maghiare VIII Covasna
  Sfântu Gheorghe
        din Europa    
             
        Olimpiada Internațională de   Școala Gimnazială „Váradi  
  184. TANKÓ KAROLA II Limbă, Literatură și Cultură VII Covasna
  József”, Sfântu Gheorghe
        Maghiară    
             
  185. NEAGA ȘTEFAN ANDREI BRONZ GIMNAZIADA 2016 Karate XII Colegiul Național „I.L. Caragiale”, Dâmbovița
  Moreni
             
  186. DICU ADRIAN EMANUEL ARGINT Olimpiada balcanică de VIII Colegiul Naţional "Fraţii Buzeşti", Dolj
  informatică pentru juniori Craiova
           
  187.     Turneul Internațional de     Dolj
  DICU ADRIAN EMANUEL AUR Informatică VIII C. N. "Frații Buzești", Craiova
  188. GABROVEANU ELENA ARGINT Olimpiada Internațională de X Colegiul Național „Frații Buzești”, Dolj
  DIANA Științe a Uniunii Europene Craiova
  189. UDRIŞTOIU ALEXANDRA AUR Olimpiada balcanică de VIII Colegiul Naţional "Fraţii Buzeşti", Dolj
  MARIA informatică pentru juniori Craiova
  190. UDRIȘTOIU ALEXANDRA   Turneul Internațional de      
  MARIA ARGINT Informatică VIII C. N. "Frații Buzești", Craiova Dolj
  191. ARMENCEA IULIA ARGINT Olimpiada Balcanică de XI Colegiul Național „Costache Galați
  Geografie Negri”, Galați
           
  192. BOUROȘ IOANA ARGINT Olimpada Internațională de XII Colegiul Național „Costache Galați
  Lingvistică Negri”, Galați
           
  193. RÂCLEA ROBERT ARGINT Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Vasile Galați
  CRISTIAN Chimie „D.I. Mendeleev” Alecsandri”, Galați
  194. RÂCLEA ROBERT AUR Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Vasile Galați
  CRISTIAN Chimie Alecsandri”, Galați
  195. VIZITIU DIANA-ANDREEA II Olimpiada Internațională a VII Școala Gimnazială Nr. 12, Galați Galați
  Elenismului
             
  196. CURT FLORIN CRISTI MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de X Liceul Teoretic „Tudor Vianu”, Giurgiu
                   

13

        Limbă şi Creaţie Literară   Giurgiu  
        Rromani      
  197. AMZUCU ADINA IONELA BRONZ GIMNAZIADA 2016 Atletism XII Liceul cu Program Sportiv,Târgu- Gorj
  Jiu
             
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Tamási Áron”,  
  198. BAJA ZSOLT III pentru Liceele Maghiare din XI Harghita
  Odorheiu Secuiesc
        Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Márton Áron”,  
  199. BARTIS ZSOLT MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din X Harghita
  Miercurea Ciuc
        Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Márton Áron”,  
  200. BURUS ENDRE II pentru Liceele Maghiare din XII Miercurea Ciuc Harghita
        Europa      
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Márton Áron”,  
  201. CSEKE ALPÁR MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din XI Miercurea Ciuc Harghita
        Europa      
        Olimpiada Internațională de   Școala Gimnazială „Bethlen  
  202. ILYÉS GYOPÁR II Limbă, Literatură și Cultură VI Harghita
  Gábor”, Odorheiu Secuiesc
        Maghiară    
             
        Olimpiada de Matematică   Școala Gimnazială „Petőfi  
  203. JÁNÓ RÓBERT III pentru Gimnaziile Maghiare VI Harghita
  Sándor”, Miercurea Ciuc
        din Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Reformat  
  204. KAISER DÁNIEL MENȚIUNE pentru Gimnaziile Maghiare VI „Baczkamadarasi Kis Gergely”, Harghita
        din Europa   Odorheiu Secuiesc  
        Olimpiada Internațională de   Liceul Teoretic „Tamási Áron”,  
  205. KEREKES KRISZTINA MENȚIUNE Limbă, Literatură și Cultură IX Harghita
  Odorheiu Secuiesc
        Maghiară    
             
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Márton Áron”,  
  206. KOZMAN BOTOND MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din IX Harghita
  Miercurea Ciuc
        Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Școala Gimnazială „Székely  
  207. LÁZÁR RÓBERT VENCZEL MENȚIUNE pentru Gimnaziile Maghiare VI Harghita
  Mózes”, Lueta
        din Europa    
             
  208. MÁTYÁS ANDRÁS III Olimpiada de Matematică VII Școala Gimnazială „József Attila”, Harghita
  pentru Gimnaziile Maghiare Miercurea Ciuc
           

14

        din Europa      
        Olimpiada de Matematică   Școala Gimnazială „Székely  
  209. MIKLÓS DÓRA II pentru Gimnaziile Maghiare VIII Harghita
  Mózes”, Lueta
        din Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Școala Gimnazială „József Attila”,  
  210. ÖRDÖG KINGA MENȚIUNE pentru Gimnaziile Maghiare VII Harghita
  Miercurea Ciuc
        din Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Márton Áron”,  
  211. PÉTER ISTVÁN MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din IX Miercurea Ciuc Harghita
        Europa      
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Márton Áron”,  
  212. RANCZ MÁTÉ III pentru Liceele Maghiare din IX Miercurea Ciuc Harghita
        Europa      
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Márton Áron”,  
  213. TAMÁS NÁNDOR KÁROLY II pentru Liceele Maghiare din IX Miercurea Ciuc Harghita
        Europa      
  214. BUTUC ANDA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Bârna Deva
           
  215. BUTUC ANDA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Probă cumulată Deva
           
  216. CRISAN IOANA BRONZ GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Individual compus Deva
           
  217. CRISAN IOANA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Probă cumulată Deva
           
  218. CRISAN IOANA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Sarituri Deva
           
  219. CRISAN IOANA MENȚIUNE GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Sol Deva
           
  220. GHICIUC CARMEN ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Paralele Deva
           
  221. GHICIUC CARMEN ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Probă cumulată Deva
           
  222. GLAVAN CARMEN ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Probă cumulată Deva
           
  223. GLAVAN CARMEN MENȚIUNE GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara

15

        Sarituri     Deva  
  224. HOLBURA MARIA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Probă cumulată Deva
           
  225. HOLBURA MARIA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Gimnastica IX Colegiul National Sportiv „Cetate” Hunedoara
  Sol   Deva
             
  226. IOVĂNESC LUANA II Olimpiada Internaţională de XI Colegiul Național de Informatică Hunedoara
  MIHAELA Lectură   „Traian Lalescu”, Hunedoara
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National Sportiv „Cetate”  
  227. POPA MIHAI ALIN AUR Gimnastica Aerobica X Hunedoara
  Deva
        Probă cumulată    
             
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National Sportiv „Cetate”  
  228. POPA MIHAI ALIN ARGINT Gimnastica Aerobica X Hunedoara
  Deva
        Individual masculin    
             
        GIMNAZIADA 2016   Colegiul National Sportiv „Cetate”  
  229. POPA MIHAI ALIN MENȚIUNE Gimnastica Aerobica X Hunedoara
  Deva
        Perechi      
               
  230. AVĂDANEI OVIDIU ARGINT Olimpiada Balcanică de XII Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
  NECULAI Matematică pentru Seniori Iași
  231. AVĂDANEI OVIDIU ARGINT Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
  NECULAI Matematică   Iași
  232. CATANĂ TEODORA I Olimpiada Internațională a XI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
  Elenismului   Iași
             
  233. COZMA TUDOR CRISTIAN ARGINT Olimpiada Pluridisciplinară X Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
  Tuymaada (chimie) Iași
           
  234. COZMA TUDOR CRISTIAN ARGINT Olimpiada Internațională de X Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
  Științe a Uniunii Europene Iași
           
  235. DORNEANU GHEORGHE III Olimpiada Internațională a IX Seminarul Teologic „Sf. Vasile cel Iași
  Elenismului   Mare”, Iași
             
  236. FILIP ADELINA IOANA III Olimpiada Internaţională de X Colegiul Național „Costache Iași
  Lectură   Negruzzi”, Iași
             
  237. GRAUR ŞTEFAN ILIE II Olimpiada Internațională a XI Seminarul Teologic „Sf. Vasile cel Iași
  Elenismului   Mare”, Iași
             
  238. HRISTEA IULIANA I Olimpiada Internațională a XI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
    GEORGIANA   Elenismului     Iași  
  239. IVAŞCU CĂTĂLINA ELENA II Olimpiada Internațională a IX Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași

16

        Elenismului   Iași  
  240. LUCANU GABRIEL I Olimpiada Internațională a VII Colegiul Național Iași Iași
  Elenismului
             
  241. NIȚĂ MARIA ELENA III Olimpiada Internațională a XI Colegiul Național „Costache Iași
  Elenismului Negruzzi”, Iași
           
  242. PIPIRIG TUDOR ARGINT Olimpiada Internațională XI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
  Științele Pământului Iași
           
  243.     Olimpiada Internaţională de      
  POPA IOANA MARIA ARGINT Ştiinţe pentru Juniori X Colegiul Național, Iaşi Iaşi
  244. PETRESCU BIANCA   Olimpiada Internaţională de      
  ALEXANDRA ARGINT Ştiinţe pentru Juniori X Colegiul Național, Iaşi Iași
  245. ROIU OANA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de X Colegiul Național „Mihai Iași
  Lectură Eminescu”, Iași
           
  246. STAMOULI MARIA I Olimpiada Internațională a VIII Colegiul Național Iași Iași
  Elenismului
             
  247. STRUGARU IRINA-MĂLINA ARGINT Olimpiada Internațională de X Colegiul Național Iași Iași
  Științe a Uniunii Europene
             
  248. ŞTREANGĂ LAURA II Olimpiada Internaţională de XI Colegiul Național Iași Iași
  ANDREEA Lectură
  249. TÂRNOVANU GEORGIANA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de IX Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași
  Lectură Iași
           
  250. GHEBU IOANA ȘTEFANIA AUR GIMNAZIADA 2016 Atletism XI Liceul Teoretic „Mihail Ilfov
  Kogălniceanu”, Snagov
             
  251. NAS MIHAI-EUGEN MENȚIUNE GIMNAZIADA 2016 Natatie 100 XII Liceul cu Program Sportiv, Baia Maramures
  m liber Mare
           
  252. NAS MIHAI-EUGEN BRONZ GIMNAZIADA 2016 Natatie XII Liceul cu Program Sportiv, Baia Maramures
  4x100 m liber Mare
           
  253. SZILAGYI RICHARD BRONZ GIMNAZIADA 2016 Natatie XII Liceul cu Program Sportiv, Baia Maramures
  Mare
             
  254. BECSI PAUL ARGINT Olimpiada Balcanică de VIII Colegiul Național „Gheorghe Maramureș
  Matematică pentru Juniori Șincai”, Baia Mare
           
  255. FILIP GEORGIANA MENȚIUNE Olimpiada Internațională de VII Școala Gimnazială „Alexandru Maramureș
  Lectură Ivasiuc”, Baia Mare
           
  256. ROBU VLAD NICOLAE ARGINT Olimpiada Balcanică de VIII Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”, Maramureș
  Matematică pentru Juniori Baia Mare
           

17

            Liceul Teoretic „Serban  
  257. BARBULESCU MIHAELA ARGINT GIMNAZIADA 2016 Lupte XII Cioculescu”, Drobeta Turnu Mehedinti
            Severin  
        Olimpiada Internaţională de      
  258. CIURARU SILVIA VIOLETA MENȚIUNE Limbă şi Creaţie Literară VII Școala Gimnazială Românești Dâmbovița
        Rromani      
  259. PROTOPOPESCU RURI MENȚIUNE Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Traian”, Mehedinți
  Lectură Drobeta Turnu Severin
           
    BARTA-ZÁGONI   Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”,  
  260. I pentru Gimnaziile Maghiare V Mureș
  BERNADETTE Tg. Mureș
        din Europa      
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”,  
  261. KIS ANITA MENȚIUNE pentru Gimnaziile Maghiare VI Mureș
  Tg. Mureș
        din Europa    
             
        Olimpiada Internaţională de      
  262. MOLDOVAN CĂTĂLINA III Limbă şi Creaţie Literară VIII Școala Gimnazială Petelea Mureș
        Rromani      
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”,  
  263. SÜTŐ ÁGOSTON III pentru Liceele Maghiare din XII Mureș
  Tg. Mureș
        Europa    
             
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”,  
  264. SZABÓ ÁGNES-KRISZTA III pentru Liceele Maghiare din XI Mureș
  Tg. Mureș
        Europa    
             
  265. GORGOS GABRIELA BRONZ GIMNAZIADA 2016 Lupte IX Liceul Agricol „Ion Ionescu de la Neamt
  Brad”, Roman
             
  266. AVĂDANEI SORINA BRONZ Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Calistrat Neamț
  Geografie Hogaș”, Piatra Neamț
           
  267. FÎRŢALĂ SABINA BRONZ Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Petru Rareş”, Neamț
    GEORGIANA   Chimie „D.I. Mendeleev”   Piatra Neamţ  
  268. LEVÎRDĂ IOANA III Olimpiada Internațională a VII Colegiul Național „Roman Vodă”, Neamț
  Elenismului Roman
           
  269. DEACONU RAMONA BRONZ Olimpiada Europeană de XI Colegiul Național de Informatică Olt
  Matematică pentru Fete „Ion Minulescu”, Slatina
           
  270. MATEI ALEXANDRA I Olimpiada Internaţională de VIII Școala Gimnazială „Eugen Olt
    GABRIELA   Lectură   Ionescu'', Slatina  

18

  271. ALEXIU ALEXANDRA ARGINT Olimpiada Internațională X Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Prahova
  Științele Pământului Ploieşti
           
  272. COLT MARIUS BRONZ GIMNAZIADA 2016 Judo X Colegiul National „Carmen Sylva”, Prahova
  Ploiesti
             
  273. CUCU THEODOR BRONZ Olimpada Internațională de X Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Prahova
  Lingvistică Ploiești
           
  274. LONTOŞ ARTEMIS IOANA III Olimpiada Internațională a IX Colegiul Național „N. Iorga”, Prahova
  Elenismului Vălenii de Munte
           
  275. MANOLESCU ANDREEA III Olimpiada Internaţională de XII Colegiul Național „I.L. Caragiale”, Prahova
  DIANA Lectură Ploieşti
  276. NECULA ALEXANDRA III Olimpiada Internaţională de VII Școala Gimnazială „Sfânta Vineri”, Prahova
  CRISTINA Lectură Ploieşti
  277. PIRLOGA ANDREI AUR GIMNAZIADA 2016 Judo X Colegiul Tehnic „Elie Radu”, Prahova
  Ploiesti
             
  278. TUDOSE MARIA ALEXA AUR Olimpiada balcanică de VIII Colegiul Naţional " I. L. Caragiale", Prahova
  informatică pentru juniori Ploieşti
           
  279.     Turneul Internațional de      
  TUDOSE MARIA - ALEXA BRONZ Informatică 8 C. N. "Ion Luca Caragiale", Ploiești Prahova
        Olimpiada Internațională de   Colegiul Național „Kölcsey  
  280. FARKAS HENRIETTA III Limbă, Literatură și Cultură XII Satu Mare
  Ferenc”, Satu Mare
        Maghiară    
             
        Olimpiada de Matematică   Colegiul Național „Kölcsey  
  281. FOGEL PÉTER MENȚIUNE pentru Liceele Maghiare din XI Satu Mare
  Ferenc”, Satu Mare
        Europa    
             
        Olimpiada Internațională de   Școala Gimnazială „Vasile  
  282. KINȚEL ALEXANDRA III Limbă, Literatură și Cultură VIII Satu Mare
  Lucaciu”, Carei
        Maghiară    
             
        Olimpiada Internațională de      
  283. KOVÁCS PÉTER ZOLTÁN II Limbă, Literatură și Cultură XI Liceul Teoretic Carei Satu Mare
        Maghiară      
        Olimpiada de Matematică   Liceul Teologic Romano-Catolic  
  284. SCHEFLER BARNA I pentru Liceele Maghiare din XI Satu Mare
  „Hám János”, Satu Mare
        Europa    
             
  285. SCHEFLER GERGŐ I Olimpiada de Matematică XII Liceul Teologic Romano-Catolic Satu Mare
  pentru Liceele Maghiare din „Hám János”, Satu Mare
           

19

      Europa        
286. BEREI LENARD ISTVAN AUR GIMNAZIADA 2016 Lupte XII Liceul cu Program Sportiv, Satu- Satu-Mare  
Greco-Romane Mare  
           
      Olimpiada Internațională de        
287. BOGDÁN ESZTER I Limbă, Literatură și Cultură XI Colegiul Național „Silvania”, Zalău Sălaj  
      Maghiară        
288. NEDELCU DIANA I Olimpiada Internaţională de XI Colegiul Național „Silvania”, Zalău Sălaj  
Lectură  
             
289. PETRE CRISTIANA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de XII Colegiul Național „Silvania”, Zalău Sălaj  
Lectură  
             
290. BALAC BERNADETA MENȚIUNE Olimpiada de Literatură şi XII Colegiul „Alexandru cel Bun”, Suceava  
Limbă Polonă Gura Humorului  
           
291. CALISEVICI MARIA- AUR Olimpiada Internațională de XI Colegiul Militar Liceal „Ştefan cel Suceava  
SABINA Geografie Mare”, Câmpulung Moldovenesc  
292. COTUN ANA- MARIA BRONZ Olimpiada Balcanică de X Colegiul Național „Nicu Gane”, Suceava  
Geografie Fălticeni  
           
293. MARCULEAC CRISTINA MENȚIUNE Olimpiada de Literatură şi XI Colegiul „Alexandru cel Bun”, Suceava  
IULIANA Limbă Polonă Gura Humorului  
294. PETROVICI DANIELA MENȚIUNE Olimpiada Internaţională de XII Colegiul Național „Petru Rareş”, Suceava  
Lectură Suceava  
           
295. REBENCIUC PAUL – AUR Olimpiada Internațională de IX Colegiul Naţional „Ştefan cel Suceava  
  FLORIN ABSOLUT Astronomie   Mare”, Suceava    
296. TURTUREANU DAVID BRONZ Olimpiada Internațională de VIII Colegiul Naţional „Ştefan cel Suceava  
  CORNELIU   Astronomie   Mare”, Suceava    
297. GUDEI ALINA-ALEXANDRA ARGINT Olimpiada Internațională de X Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Teleorman  
Științe a Uniunii Europene Cuza”, Alexandria  
           
298. RUSTEAC CRISTINA BRONZ GIMNAZIADA 2016 Lupte XII Colegiul National „Coriolan Timis  
Bradiceanu”, Timisoara  
             
299. ROCHIAN VLAD-MIHAI ARGINT Olimpiada de Informatică a XI Liceul Teoretic „Grigore Moisil”, Timiș  
Europei Centrale Timișoara  
           
300. MOROZOV VICTOR MENȚIUNE Olimpiada Internațională de XI Colegiul Dobrogean „Spiru Haret”, Tulcea  
Lectură Tulcea  
           
          Colegiul Dobrogean „Spiru    
301. ONOFREI ALEX-IULIAN MENȚIUNE Olimpiada Internațională de XI Haret”,Tulcea Tulcea  
      Limba Rusă        
            20
  302. AELENEI ANDREEA-IOANA MENȚIUNE Olimpiada Internațională de XI Liceul Teoretic „Mihail Vaslui
  Filosofie Kogălniceanu”, Vaslui
           
  303. CHIRIAC ANDREI- BRONZ Olimpiada de Informatică a XI Liceul „Stefan Procopiu”, Vaslui Vaslui
  ALEXANDRU Europei Centrale
  304. DEZSӦ ALEXANDRA II Olimpiada Internațională a XI Liceul Teoretic „Mihail Vaslui
  Elenismului Kogălniceanu”, Vaslui
           
  305. POPA ANDREI ARGINT Olimpiada Internațională de XI Liceul Teoretic „Mihail Vaslui
  Informatică Kogălniceanu”, Vaslui
           
  306. POPA ANDREI ARGINT Olimpiada Balcanică de XI Liceul Teoretic „Mihail Vaslui
  Informatică Kogălniceanu”, Vaslui
           
  307.     Turneul Internațional de   Liceul Teoretic "Mihail  
  POPA ANDREI ARGINT Informatică XI Kogalniceanu", Vaslui Vaslui
  308. PLOSCARU IOAN ARGINT Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Alexandru Vâlcea
  LAURENȚIU Matematică Lahovari”, Râmnicu Vâlcea
  309. BURDUSEL RAZVAN BRONZ GIMNAZIADA 2016 Judo X Colegiul National „Alexandru Ioan Vrancea
  Cuza”, Focsani
             
  310. TOMA IOAN-ADRIAN AUR Olimpiada Internațională de XII Colegiul Național „Unirea”, Vrancea
  Geografie Focşani
           
                       


21

sursa: edu.ro


 

FaceBook  Twitter  

Evaluare utilizator: 0 / 5

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

calendar 2

Calendar Evaluare Naţională 2017 clasa a II-a  

  • 10 aprilie 2017: Scris - Limba română / Scris - Limba maternă
  • 11 aprilie 2017: Citit - Limba română / Citit - Limba maternă
  • 12 aprilie 2017: Matematică
  • 13 aprilie 2017: Scris - Citit Limba română pentru minorităţile naţionale  

Calendar Evaluarea Naţională 2017 clasa a IV-a  

  • 3 mai 2017: Limba română
  • 4 mai 2017: Matematică
  • 5 mai 2017: Limba maternă  

Calendar Evaluare Naţională 2017 clasa a VI-a  

  • 10 mai 2017: Limbă şi comunicare
  • 11 mai 2017: Matematică şi ştiinţe  

Calendar Evaluarea Naţională 2017 clasa a VIII-a   

  • 7 - 9 iunie 2017: Înscrierea la Evaluarea Naţională
  • 9 iunie 2017: Încheierea cursurilor pentru clasa a VIII-a 
  • 19 iunie 2017: Limba şi literatura română - proba scrisă
  • 21 iunie 2017: Matematică - proba scrisă
  • 22 iunie 2017: Limba şi literatura maternă - proba scrisă
  • 26 iunie 2017: Afişarea rezultatelor (până la ora 16:00)
  • 26 iunie 2017: Depunerea contestaţiilor (orele 16:00 - 20:00)
  • 27-29 iunie 2017: Rezolvarea contestaţiilor

FaceBook  Twitter  

Evaluare utilizator: 0 / 5

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

calendar

Calendar Simulare Evaluare Națională 2017

13 martie 2017 - Limba și Literatura Română - proba scrisă 

14 martie 2017 - Limba și Literatura Maternă - propa scrisă 

15 martie 2017 - Matematică - proba scrisă 

31 martie 2017 - Afișarea rezultatelor

 

 

Calendar Simulare BAC 2017

13 martie 2017 - Limba și Literatura Română - proba scrisă 

14 martie 2017 - Limba și Literatura Maternă - propa scrisă 

15 martie 2017 - Proba obligatorie a profilului - proba scrisă 

17 martie 2017 - Proba la alegere a profilului și specializării

31 martie 2017 - Afișarea rezultatelor